fot. PAP/Radek Pietruszka

Prezydent A. Duda: Prof. Zbigniew Religa był wielkim wielbicielem człowieka i życia

Prof. Zbigniew Religa był wielkim wielbicielem człowieka i wielkim wielbicielem życia, w tym znaczeniu, żeby ono trwało jak najdłużej, wbrew wszystkim przeciwnościom losu – powiedział prezydent Andrzej Duda podczas otwarcia wystawy w „Mistrz Religa. Człowiek, lekarz, polityk”.

Wystawa „Mistrz Religa. Człowiek, lekarz, polityk” została dziś otwarta w Senacie.

Prezydent Andrzej Duda podkreślił, że otwarcie tej wystawy to dla niego bardzo wzruszający moment.

„Dla mnie to także wydarzenie o charakterze osobistym, bo – choć tak jak pan marszałek (Senatu Stanisław Karczewski – PAP) pod sam koniec życia miałem zaszczyt poznać prof. Religę w 2006 r., kiedy stałem się członkiem rządu. Byłem wtedy wiceministrem sprawiedliwości, pan profesor był ministrem zdrowia. To było moje pierwsze spotkanie z panem profesorem” – przypomniał.

Prezydent zapewnił, że ten, kto raz zetknął się z prof. Religą i mógł go bliżej poznać, ten „już zawsze potem chciał się z nim znowu spotkać”.

„Był osobą zupełnie niezwykłą, postacią absolutnie nietuzinkową (…). Był rzeczywiście jak ogień, po prostu płonął. To, czym się zajmował, było jego absolutną pasją” – dodał prezydent.

Dodał, że Religa „był wielkim wielbicielem człowieka i wielkim wielbicielem życia”.

„Nie w tym znaczeniu, żeby życia używać, nie. W tym znaczeniu, żeby życie było, żeby życie trwało jak najdłużej, wbrew wszystkim przeciwnościom losu. To było jego wielkie wyzwanie i wielkie powołanie, któremu, myślę, cały się poświęcił” – ocenił prezydent.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl