fot. twitter/MieszkanieDlaMłodych

Prezes PFRN: 1054 mieszkania w budowie, ponad 26 tys. – w fazie projektowej

W ramach programu Mieszkanie plus powstają obecnie 1054 lokale, a w przygotowaniu i projektowaniu jest 26 tys. 702 – powiedział prezes Polskiego Funduszu Rozwoju Nieruchomości Mirosław Barszcz w czwartek na konferencji.

„W przygotowaniu i projektowaniu, po decyzjach inwestycyjnych, jest obecnie 26 tys. 702 lokali” – powiedział Mirosław Barszcz.

Jak dodał, na te mieszkania są „już pieczątki i podpisy, te lokale na pewno powstaną”.

Wskazał, że kolejnych 55 tys. 745 mieszkań jest „w trakcie wniosków inwestycyjnych”. Wskazał, że zgody inwestycyjne dotyczące tych nieruchomości powinny zapaść do końca III kwartału br.

Do tej pory w ramach programu Mieszkanie plus do użytku oddano 480 lokali – w Jarocinie, Kępnie i Białej Podlaskiej.

W tym roku, jak zapowiada PFR Nieruchomości, najemcy wprowadzą się do 364 mieszkań w Gdyni i Wałbrzychu; zakończył się już nabór i trwa weryfikacja wniosków.

PAP/RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl