Prezes NCS odwołany

Minister Sportu i Turystyki Joanna Mucha odwołała prezesa Narodowego Centrum Sportu Roberta Wojtasia. Funkcję szefa NCS do końca roku będzie pełnił Michał Prymas – do tej pory pełnomocnik prezydenta Poznania do spraw Euro 2012.

Solidarna Polska apeluje do premiera o otwarty konkurs na stanowisko prezesa Centrum a także obniżenie pensji do wysokości Prezesa Rady Ministrów i premia uzależniona od wyników.

Poseł  Patryk Jaki stwierdził, że dotychczas stanowiska w tej spółce obejmowały osoby związane z PO. Polityk przypomniał obietnice Donalda Tuska z expose.

– Obietnica brzmiała tak: A tam gdzie dzisiaj państwo pozostaje właścicielem, szczególnie dotyczy to spółek z udziałem Skarbu Państwa przyjmiemy wreszcie jawny i otwarty nabór do Rad Nadzorczych i wybór członków zarządów w drodze konkursu. Dlatego Panie Premierze chcemy wyegzekwować. Po pierwsze Narodowe Centrum Sportu jest tak jak Pan wspominał spółką ze 100 proc. udziałem skarbu państwa. Dzisiaj odbywa się nabór na członka zarządu tej spółki, dlatego bardzo prosimy żeby Pan dotrzymał swoje zobowiązanie i ogłosił otwarty konkurs na szefa NCS, chociażby po to aby do tego konkursu mogli stanąć fachowcy – powiedział poseł Patryk Jaki.

RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl