PAP/Przemysław Piątkowski

Premier RP w Michalinie: Rząd Zjednoczonej Prawicy zawsze reagował na problemy wsi  

Premier Mateusz Morawiecki podsumował dotychczasowe działania rządu Zjednoczonej Prawicy dla polskich rolników. Szef rządu przebywał w gospodarstwie rolnym w Michalinie. Podkreślił, że rząd zawsze reagował, gdy wieś zmagała się z problemami i klęskami. Przypomniał okres suszy i czas pandemii COVID-19.

https://twitter.com/MRiRW_GOV_PL/status/1527260062724640768

Obecnie gospodarzy dotyka wojna na Ukrainie. Rząd w tym kontekście podjął konkretne działania, m.in. obniżył VAT na nawozy i zaproponował dopłaty.

Premier Mateusz Morawiecki podczas wizyty w Michalinie mówił również o realizacji obietnic sprzed kilku miesięcy, czyli o dopłatach do paliwa rolniczego oraz ustawie o handlu detalicznym. Wskazał, że pogram dla rolnictwa albo został zrealizowany, albo jest w trakcie realizacji.

– Za każdym razem pokazujemy, że dotrzymujemy słowa. Polska wieś wie, jak jest to ważne. Ministrowie w rządzie Donalda Tuska mawiali: „Dwa razy obiecać, to jak raz dotrzymać”. Uważajcie na takich fałszywych proroków, bo Donald Tusk i jego ekipa dla polskiej wsi jest tym, czym lis w kurniku – mówił premier Mateusz Morawiecki.

Minister rolnictwa, Henryk Kowalczyk, zapowiedział, że rząd przygotowuje jeszcze inne działania skierowane do gospodarzy. Szef resortu wymienił tu m.in. program służący do magazynowania zielonej energii elektrycznej.

– Przygotowujemy program wsparcia energii dla wsi. Chodzi o pomoc w instalowaniu fotowoltaiki, magazynów energii, żeby rolnicy mieli dodatkowe źródło dochodu, ale także by produkcja energii była produkcją zieloną – taki program będzie uruchamiany jesienią – poinformował minister Henryk Kowalczyk.

Zjednoczona Prawica od początku swoich rządów przedstawia rozwiązania skierowane do polskich rolników.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl