fot. PAP/Rafał Guz

Premier o Konstytucji Biznesu: Budujemy zaufanie między administracją a biznesem

Chciałbym, by dzisiejszy dzień był symbolicznie dniem przecięcia wstęgi przy budowie mostu zaufania między administracją publiczną a światem przedsiębiorców – powiedział premier Mateusz Morawiecki, zwracając się do przedsiębiorców podczas spotkania na temat Konstytucji Biznesu.

Szef rządu podkreślał, że Konstytucja Biznesu, której poświęcone było spotkanie, zmienia wiele w różnych ustawach i „ma też zmieniać w najważniejszym miejscu – czyli w głowach i sercach naszych urzędników, i naszych przedsiębiorców”.

Premier mówił, że „nowa epoka” w relacjach między rządem a przedsiębiorcami ma na celu wyeliminowanie „różnych pułapek” w interpretacjach m.in. przepisów finansowych.

„Będziemy starali się zdecydowanie dalej i upraszczać, ale jednocześnie i korzystać z tego, co udało nam się zrobić w sposób bezprecedensowy, czyli z tego uszczelnienia podatkowego, które w ostatnich dwóch latach miało miejsce” – powiedział.

„ Wiem, że jest jeszcze bardzo wiele do zrobienia, ale chcę państwa prosić, byśmy ręka w rękę działali na rzecz gospodarki polskiej” – dodał premier.

Stawiamy na polski eksport – dodał.

„Dzisiaj eksportuje tylko 13-14 tys. przedsiębiorców, ale potencjał ma kilkadziesiąt tysięcy przedsiębiorców” – Mateusz Morawiecki.

PAP/RIRM

drukuj