PAP/Rafał Guz

Premier M. Morawiecki wziął udział w drugim szczycie Europejskiej Wspólnoty Politycznej w Mołdawii

Premier Mateusz Morawiecki podkreślił, że omówił z europejskimi przywódcami kilka kluczowych tematów związanych z architekturą bezpieczeństwa w całym regionie.

Szef rządu mówił o tym na konferencji prasowej, na której podsumował swój udział w drugim szczycie Europejskiej Wspólnoty Politycznej w stolicy Mołdawii – Kiszyniowie.

Premier Mateusz Morawiecki wskazał, że odbył m.in. pogłębioną dyskusję ws. migracji podczas panelu, który prowadził razem z premierem Wielkiej Brytanii, Rishim Sunakiem.

Trzeba podkreślać olbrzymie zagrożenie rosyjskie. (…) W tym kontekście poruszyliśmy temat, który ostatnio staje się coraz bardziej nośny i coraz bardziej głośny, a mianowicie instrumentalizacja migracji. Migracja stała się bronią w wojnie hybrydowej, którą wytoczyła Rosja przeciwko Ukrainie – powiedział Mateusz Morawiecki.

Premier dodał, że europejscy przywódcy pozytywnie ocenili działania Polski w kwestii walki z nielegalną migracją z Białorusi. Zapowiedział też pomoc w szkoleniu ukraińskich pilotów F-16. W szczycie w Mołdawii uczestniczyli przedstawiciele ponad 40 państw.

 

RIRM

 

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl