fot. PAP/Grzegorz Michałowski

Premier M. Morawiecki: Rosnąca liczba inwestycji strategicznych świadczy o atrakcyjności i bezpieczeństwie Polski dla inwestorów

Premier Mateusz Morawiecki powiedział, że zwiększająca się liczba inwestycji zagranicznych świadczy o tym, iż Polska jest krajem atrakcyjnym i bezpiecznym dla inwestorów.

Szef rządu wziął udział w inauguracji strategicznej inwestycji w fabrykę pomp ciepła firmy Daikin w Ksawerowie pod Łodzią.

W swoim wystąpieniu premier powiedział, że jego rząd zapewnia w Polsce dobre warunki dla rozwoju firm międzynarodowych, przy których rozwijają się również firmy polskie.

– Cieszę się bardzo, że Polska rośnie we współpracy z takimi strategicznie ważnymi inwestorami, jak firmy japońskie, firmy zachodnioeuropejskie, firmy koreańskie, firmy amerykańskie i wiele innych z całego świata. To świadczy o atrakcyjności inwestycyjnej w Polsce. To świadczy o bezpieczeństwie Polski. To świadczy o dobrych warunkach gospodarowania, dobrych warunkach do inwestowania w Polsce – ocenił szef rządu.  

Mateusz Morawiecki zaznaczył, że dzięki inwestycji firmy Daikin powstanie co najmniej 1,5 tysiąca miejsc pracy.

Fabryka, która powstanie pod Łodzią będzie warta 300 milionów euro. Daikin to jeden z globalnych liderów w produkcji pomp ciepła.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl