fot. PAP/Tomasz Gzell

Premier M. Morawiecki: Estoński CIT ma szansę być rewolucją dla małych i średnich przedsiębiorstw

Premier Mateusz Morawiecki powiedział podczas inauguracji kongresu Impact’20 Connected Edition, że estoński CIT ma szansę być rewolucją dla małych i średnich przedsiębiorstw.

Szef rządu wskazał, że współpraca przedsiębiorców z państwem jest bardzo ważna dla innowacyjności. Mateusz Morawiecki zauważył też, że bolączką rozwoju gospodarczego w Polsce była niska zdolność do przekładania znakomitych polskich pomysłów na projekty biznesowe.

Aby tak się stało, zaproponowaliśmy dobrą współpracę administracji publicznej, która przygotowuje najlepsze rozwiązania podatkowe, jak m.in. estoński CIT – powiedział premier.

– Dlatego od samego początku kładziemy taki nacisk na eksplozję wolności gospodarczej, na niskie podatki dla przedsiębiorców. Teraz estoński CIT ma szansę być rewolucją dla małych i średnich przedsiębiorców. Drodzy przedsiębiorcy, wsłuchujemy się w wasz głos. Zastanawiamy się nad podniesieniem ogłoszonego progu z 50 mln zł na wyższą kwotę. Wkrótce będziemy o tym mówić. Jednocześnie wskazujemy na konieczność współpracy w tworzeniu optymalnego ekosystemu wsparcia dla innowatorów – podkreślał Mateusz Morawiecki.

Premier zaznaczył, że dla rządu innowacyjność jest najważniejszym elementem strategii wyrwania się z pułapki średniego rozwoju.

Wiemy, że poprzez stworzenie odpowiedniego środowiska – uratowanie przedsiębiorców w ramach tarczy finansowej – jesteśmy w dobrym punkcie wyjścia do gonienia Zachodu na skróty – powiedział szef rządu.

RIRM/TV Trwam News

drukuj