Di Tasnim News Agency, CC BY 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=50100384

Premier Bułgarii ukarany grzywną za naruszenie nakazu noszenia maseczki

Premier Bułgarii Bojko Borisow został we wtorek ukarany grzywną w wysokości 300 lewów (150 euro) za naruszenie nakazu noszenia maseczki w zamkniętej przestrzeni – poinformowało tego dnia radio publiczne.

Bojko Borisow wraz z liczną delegacją odwiedził Monaster Rilski, któremu w minionym tygodniu rząd wyasygnował znaczne środki na budowę oczyszczalni ścieków. Zarówno Borisow, jak i osoby duchowne, dziennikarze, operatorzy telewizyjni, fotoreporterzy, nie mieli maseczek podczas zwiedzania świątyni. Cała kilkudziesięcioosobowa grupa zostanie ukarana grzywnami w tej samej, co premier, wysokości. Jedynymi, którzy podporządkowali się nakazowi, byli ochroniarze szefa rządu.

Obowiązek noszenia maseczek w zamkniętych przestrzeniach wprowadził w poniedziałek minister zdrowia. Było to podyktowane znacznym wzrostem liczby zakażeń koronawirusem w ostatnich 10 dniach, co eksperci określają jako drugą falę epidemii. Dotychczas w Bułgarii zanotowano łącznie 3984 wypadki zakażenia i 207 zgonów.

W komunikacji miejskiej i sklepach w Sofii zaostrzono we wtorek kontrole. Według policji tylko przed południem nałożono kilkadziesiąt grzywien z powodu braku maseczek.

PAP

drukuj