fot. twitter.com/PremierRP

Premier Beata Szydło spotkała się z szefową brytyjskiego rządu

Premier Beata Szydło spotkała się w czwartek wieczorem w Goeteborgu z premier Wielkiej Brytanii Theresą May – poinformowała w mediach społecznościowych KPRM.

„W #Göteborg trwa spotkanie premier @BeataSzydlo z premier Wielkiej Brytanii @theresa_may przed szczytem UE #SocialSummit17” – poinformowała KPRM na Twitterze.

„Było to spontaniczne spotkanie” – powiedział PAP uczestniczący w spotkaniu wiceszef MSZ Konrad Szymański.

Jak dodał, spotkanie to było okazją do omówienia stanu negocjacji ws. Brexitu oraz ostatnich wizyt ministra Davida Davisa i negocjatora UE Michela Barniera w Warszawie.

„Rozmowa dotyczyła też przebiegu jutrzejszego szczytu, gdzie Polska i Wielka Brytania reprezentują podobne stanowiska” – dodał Konrad Szymański.

Szefowa polskiego rządu w piątek w Goeteborgu weźmie udział w unijnym szczycie społecznym. Głównym tematem spotkania unijnych przywódców mają być kwestie polityki społecznej, zatrudnienia oraz dostępu do rynku pracy.

Beata Szydło zapowiedziała w środę, że podczas szczytu w Goeteborgu poruszy temat „skandalicznych” wydarzeń w Parlamencie Europejskim, kiedy podczas debaty eurodeputowani reprezentujący większość frakcji wzywali polskie władze do respektowania wartości UE.

„Politycy, szkalujący swój kraj na forum międzynarodowym nie są godni jego reprezentowania” – napisała wówczas na Twitterze premier.

„Podczas piątkowego szczytu europejskiego, odniosę się do dzisiejszych skandalicznych wydarzeń w PE” – dodała szefowa polskiego rządu.

PAP/RIRM

drukuj