fot. PAP/Jacek Bednarczyk

Premier Beata Szydło odwiedziła placówkę wychowawczą w Kętach

Premier Beata Szydło spotkała się w niedzielę z dziećmi z placówki oświatowo-wychowawczej w Kętach (woj. małopolskie). Ofiarowała im prezenty mikołajowe. Od najmłodszych otrzymała laurki. Wspólnie śpiewali kolędy, a z chłopcami premier zagrała w „piłkarzyki”.

„Spotkanie było super. Pani premier przywiozła nam prezenty, które są nie do opisania. Z początku myślałam, że będziemy stali na baczność i śpiewali hymn, ale było na luzie. Dużo rozmawialiśmy, robiliśmy zdjęcia. Mile spędziliśmy czas” – opowiadała Magda, jedna z wychowanek.

Dzieci przygotowały dla gościa program artystyczny. „Grałam na keyboardzie kolędy <<Wśród nocnej ciszy>> i <<Lulajże Jezuniu>>. Pani premier była bardzo zadowolona. Mnie też się podobało. Chcielibyśmy, aby była u nas jak najczęściej” – powiedziała Sara, również wychowanka placówki.

Dwugodzinne spotkanie upłynęło w wesołej atmosferze. Premier pytała dzieci m.in. czy wiedzą kim był św. Mikołaj. „W ubiegłym roku był nim nasz wychowawca pan Leszek” – odpowiedziała z poczuciem humoru Oliwia.

W mikołajowych paczkach znalazły się m.in. konsole do gier i słodycze. Premier Beata Szydło ofiarowała dzieciom też wspólne zdjęcie, które zostało zrobione podczas zorganizowanego przez nią wyjazdu wychowanków na mecz piłkarski między Polską i Irlandią w Warszawie.

Jak podkreśliła dyrektor placówki opiekuńczo-wychowawczej w Kętach Renata Fijałkowska, dzieci zaprosiły Beatę Szydło podczas jej wcześniejszej wizyty. „Napisały także listy z gratulacjami po wyborze na premiera. Dzieci pokazały, że ich serca są otwarte. Mamy nadzieję, że pozostaniemy w myślach pani premier” – powiedziała.

Przyjaźń kęckich dzieci z Beatą Szydło rozpoczęła się od wyjazdu do stolicy na obchody rocznicy powstania warszawskiego. „Potem była wizyta u nas w placówce, a następnie wyjazd na mecz. Mam nadzieję, że spotkania będą kontynuowane. 20 grudnia najprawdopodobniej spotkamy się w Warszawie. Będziemy wspólnie śpiewać kolędy” – powiedziała dyrektor.

Placówka wychowuje 24 dzieci z powiatu oświęcimskiego. Zapewnia im stały dostęp do pomocy psychologiczno-pedagogicznej i medycznej. Podopieczni uczestniczą w organizacji życia społeczności: robią zakupy, sprzątają, pomagają w przygotowaniu posiłków, nabywają praktyczne umiejętności niezbędne do samodzielnego życia.

PAP/RIRM

drukuj