Pracownicy łódzkiego PGE Dystrybucja walczą o swoje prawa

Pracownicy łódzkiego oddziału zakładu PGE Dystrybucja nie zgadzają się na łamanie praw pracowniczych przez pracodawcę. Podnoszą oni, że dyrekcja zakładu zwalnia osoby, które np. nie wyraziły zgody na zmianę warunków płacy i pracy.

Waldemar Krenc, przewodniczący Zarządu Regionu Ziemi Łódzkiej NSZZ „Solidarność”, podkreśla, że zakład ten przynosi duże zyski. Dodaje, że władze nierówno rozdzielają wypracowane dobra. Strona społeczna zwraca uwagę na brak dialogu z zarządem.

– Po pierwsze zwalnia się pracowników czy zmusza się ich tak zwanymi pakietami do samodzielnego odejścia. Po drugie proponuje się np. pracownikom z Łodzi pracę w Lublinie i innych miejscach, co jest nienormalne i chore. Po trzecie pracownicy są zwalniani niezgodnie z prawem i przedsiębiorca świadomie naraża tę spółkę na straty  – wyjaśnił Waldemar Krenc.

Dyrekcja odpiera wszystkie zarzuty związkowców. Kilka dni temu pracownicy PGE Dystrybucja  przeprowadzili protest przed łódzką siedzibą firmy. Była to druga manifestacja.

Protestujących wspierają przedstawiciele pozostałych związków zawodowych działających w PGE oraz przedstawiciele Zarządu Regionu Ziemi Łódzkiej NSZZ „Solidarność”.

 

RIRM

drukuj