fot. twitter.com/MC_GOV_PL

Pozytywny wpływ pandemii SARS-CoV-2 na ojcostwo

Ze specjalnego badania wynika, że czas pandemii zbliżył rodziny. Pomysłodawcą przedsięwzięcia jest Inicjatywa Tato.Net.

Pandemia koronawirusa to poważne wyzwanie dla wielu dziedzin życia.

– Priorytety, które zostały postawione przed rządem, to przede wszystkim troska o zdrowie i życie Polaków oraz ratowanie miejsc pracy – mówiła Marlena Maląg, minister rodziny i polityki społecznej rodziny.

Czas pandemii to poważne wyzwania dla wielu rodzi. Praca z dziećmi w domu, trudności finansowe czy izolacja w przypadku zakażenia SARS-CoV-2 to tylko niektóre z nich. Fakt, że od marca rodziny spędzają w komplecie więcej czasu w domu, skłonił do przeprowadzenia badania „Ojcowie w czasie pandemii”. Zleciła je Inicjatywa Tato.Net.

– Inicjatywa Tato.Net, którą od 16 lat mam przyjemność prowadzić, to miejsce, przestrzeń, w którym dostarczamy informacji i narzędzi, aby ojcowie mogli sobie wzajemnie pomagać w stawaniu się lepszymi ojcami – powiedział Jan Urmański, socjolog, ekspert Tato.Net.

Zbadano grupę 1000 mężczyzn w wieku od 18 do 65 lat. Mężczyźni mieli ocenić sytuację rodzinną w obszarze fizycznym, finansowym, społecznym, psychiczno-emocjonalnym, duchowym i rodzinnym.

– W każdym wypadku większość ojców powiedziała, że ich sytuacja jest stabilna i nie uległa zmianie. Każdorazowo jest to powyżej 50 proc., a w niektórych wypadkach 70 proc. – podsumował Dariusz Cupiał, twórca Tato.Net.

W przypadku obszaru rodzinnego aż 28 proc. ojców wskazało zmianę na lepsze. Jednocześnie ponad 21 proc. badanych uważa, że pandemia wpłynęła na ich ojcostwo. Dodatkowo aż 60,8 proc. ojców przyznało, że spędza więcej czasu z dzieckiem i poświęca mu ok. 80 proc. swojego wolnego czasu.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl