fot. PAP/Albert Zawada

Późnym wieczorem początek astronomicznej wiosny

Dokładnie o godzinie 22.24 rozpocznie się dziś astronomiczna wiosna. To oznacza, że średnia dobowa temperatura będzie rosła, a dni będą coraz dłuższe.

Przez najbliższe dni w Polsce wiosenna będzie także pogoda – wskazuje rzecznik Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, Grzegorz Walijewski.

– Widzimy, że do Polski dociera cały czas ciepłe powietrze. W związku z tym najbliższy tydzień będzie bardzo wiosenny, z temperaturą nawet do ok. 17-18 stopni. Te wartości będą w drugiej części tygodnia. Przed nami bardzo ciepłe dni. Wychodzi na to, że termiczna wiosna przyszła nieco szybciej niż astronomiczna i kalendarzowa – mówi Grzegorz Walijewski.  

Dziś temperatura wyniesie od 8-9 st. nad morzem do 14-15 st. na południowym zachodzie. Na południowym wschodzie mogą wystąpić opady deszczu i burze.

Meteorolodzy wskazują, że zima jeszcze nas nie opuści. Za tydzień napłynie chłodniejsze powietrze, wystąpią także opady deszczu ze śniegiem.

Astronomiczna wiosna potrwa do momentu przesilenia letniego, czyli do 22 czerwca.

RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl