W Poznaniu odbyło się Forum Duszpasterskie

„Idźcie i głoście” – to hasło Forum Duszpasterskiego, które odbyło się w sobotę w Poznaniu. Wydarzenie rozpoczęło się Mszą św.  pod przewodnictwem ks. kard. Gerharda Mullera, prefekta Kongregacji Nauki Wiary. Następnie w Centrum Wykładowo-Konferencyjnym Politechniki  Poznańskiej otwarto sesję.

Wśród prelegentów byli m.in. ks. abp Stanisław Gądecki – metropolita poznański i przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, ks. abp Wiktor Skworc – metropolita katowicki, a także prof. Bogdan Chazan i prof. Krystyna Czuba.

Każdy człowiek jest zobowiązany do apostolstwa jednak to nie jest tylko zadanie dla księży – mówił ks. abp Stanisław Gądecki, metropolita poznański.

– Konstytucja „Lumen Gentium” w 32. punkcie mówi, że wszyscy na mocy zjednoczenia z Chrystusem są równi w działaniu na rzecz budowania Królestwa Bożego. Ale co z tego, kiedy świadomość ludu Bożego nie jest taka silna. Wszyscy są przekonani, że to działanie należy do kapłanów, a potem w jakimś procencie do ludzi świeckich. Tymczasem na mocy Chrztu Świętego każdy człowiek jest po równi zobowiązany do apostolstwa – powiedział ks. abp Stanisław Gądecki.

Organizatorem spotkania był Zarząd Akcji Katolickiej we współpracy z Prezydium Rady Ruchów i Stowarzyszeń Katolickich Archidiecezji Poznańskiej. W wydarzeniu wzięło udział kilkaset osób świeckich i duchownych.

 

 

RIRM

drukuj