fot. PAP/Jakub Kaczmarczyk

Poznań: Trwa Forum Duszpasterskie „Idźcie i głoście”

W Poznaniu odbywa się dziś Forum Duszpasterskie pod hasłem „Idźcie i głoście”. Wydarzenie rozpoczęło się Mszą Świętą pod przewodnictwem ks. kard. Gerharda Mullera, prefekta Kongregacji Nauki Wiary. Następnie w Centrum Wykładowo-Konferencyjnym Politechniki  Poznańskiej otwarto sesję.

Wśród prelegentów są m.in. ks. abp Stanisław Gądecki, metropolita poznański i przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, ks. abp Wiktor Skworc, metropolita katowicki, a także prof. Bogdan Chazan i prof. Krystyna Czuba.

Bogumiła Kania-Łącka, prezes Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej Archidiecezji Poznańskiej, podkreśla, że celem Forum jest przybliżenie hasła programu duszpasterskiego Kościoła w Polsce.

– Komisja Duszpasterstwa przy Episkopacie Polski opracowała program na lata 2013-2017. Przed nami ostatnie hasło „ Idźcie i głoście”. Gdy popatrzymy na całość programu duszpasterskiego, jest to jak gdyby podsumowanie poprzednich trzech lat, a więc całość zamyka się taką klamrą, bo przecież te słowa Chrystusa: „idźcie i wy do mojej winnicy” są ciągle aktualne. One dotyczą każdego człowieka. Dzisiaj chcielibyśmy właśnie się zastanowić, jak docierać do człowieka z dobrą nowiną, czy jesteśmy już misjonarzami w swoim najbliższym środowisku, czy stać nas na to, żeby odważnie głosić Chrystusa i świadczyć o nim – mówi Bogumiła Kania-Łącka.

Organizatorem Forum jest Zarząd Akcji Katolickiej we współpracy z Prezydium Rady Ruchów i Stowarzyszeń Katolickich Archidiecezji Poznańskiej.

Honorowy patronat nad wydarzeniem objął metropolita poznański ks. abp Stanisław Gądecki.

RIRM

drukuj