Pożar w palestyńskim domu wzniecony przez żydowskich ekstremistów; zginęło dziecko

W nocy z czwartku na piątek 18-miesięczne palestyńskie dziecko poniosło śmierć w pożarze domu na Zachodnim Brzegu, który został wywołany przez izraelskich osadników. Czteroletni chłopiec i oboje rodzice zostali ranni poinformowały palestyńskie służby bezpieczeństwa.

Czterech osadników podpaliło jeden z domów przy wjeździe do miejscowości Duma w pobliżu Nablusu. Na ścianach budynku napisali antypalestyńskie hasła. Pożar wybuchł zapewne, gdy rodzina spała. Na miejsce przyjechali przedstawiciele izraelskich służb bezpieczeństwa. Ranni zostali przewiezieni do izraelskich szpitali.

Rzeczniczka izraelskiej policji Luba Samri sprecyzowała, że na domu rodziny, która ucierpiała, napisano „Price Tag” (dosłownie „metka z ceną”). Według Samri był to „domniemany atak o motywach nacjonalistycznych”.

Aktywiści działający pod hasłem „Price Tag”, zazwyczaj żydowscy ekstremiści, w ramach odwetu za próby ograniczania osadnictwa, atakują Palestyńczyków, ale także chrześcijan, ich miejsca kultu, Izraelczyków opowiadających się za dialogiem, a także członków izraelskiego wojska czy policji.

To najpoważniejszy atak dokonany przez izraelskich ekstremistów od zabicia palestyńskiego nastolatka w odwecie za śmierć trzech uprowadzonych izraelskich nastolatków w 2014 roku na Zachodnim Brzegu Jordanu – komentują media. W następstwie porwania, o którego zorganizowanie Izrael oskarżył palestyński radykalny Hamas, w lipcu 2014 roku Izrael rozpoczął ofensywę z powietrza, a następnie lądową w Strefie Gazy w celu powstrzymania ostrzału rakietowego terytorium Izraela, prowadzonego z terenów palestyńskich.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl