fot. pixabay.com

Powstanie Narodowa Agencja Bezpieczeństwa Energetycznego

Rząd, spółki energetyczne i związkowcy podpisali w Warszawie umowę społeczną, która otwiera drogę do powołania Narodowej Agencji Bezpieczeństwa Energetycznego. W wydarzeniu uczestniczył m.in. wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin.

Podpisana dziś umowa dotyczy transformacji sektora elektroenergetycznego i branży górnictwa węgla brunatnego. Jest ona związana z planami wydzielenia z państwowych spółek, wytwórczych i wydobywczych aktywów węglowych, a stanie się to za sprawą nowej agencji.

Wicepremier Jacek Sasin powiedział, że zmiany przyspieszą transformację energetyczną, która wynika m.in. z polityki klimatycznej Unii Europejskiej i rachunku ekonomicznego.

Wkrótce będziemy państwa informować o tym, że Narodowa Agencja Bezpieczeństwa Energetycznego stała się faktem, a spółki energetyczne uzyskały możliwość bardzo mocnego włączenia się w proces transformacji energetycznej poprzez inwestowanie w inne niż węglowe źródła energii, w energetykę odnawialną, ale również w energetykę jądrową – mówił Jacek Sasin.

Wicepremier dodał, że transformacja energetyczna musi przebiegać w sposób bezpieczny. Jak tłumaczył szef MAP, należy odchodzić od źródeł węglowych w takim tempie, aby móc je zastępować w naturalny sposób innymi źródłami.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl