Powstał album nt. przygotowań do ŚDM w Krakowie

Powstał album pt. „Oto ja” z myślą o duchowym przygotowaniu do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie, którego autorem jest wieloletni przewodnik duchowy ludzi młodych, jednej z warszawskich parafii ks. prałat Leszek Slipek. Album ukazał się nakładem wydawnictwa Edycji Świętego Pawła.

Publikacja przygotowana w kontekście Światowych Dni Młodzieży w Krakowie jest przeznaczona – podkreślił ks. Slipek – „dla wszystkich młodych duchem, którzy chcieliby ten czas dobrze przeżyć i niebanalnie upamiętnić”.

Ceniony warszawski kaznodzieja, charyzmatyczny proboszcz przekonuje, że „każdy może wyruszyć na pielgrzymkę do wnętrza siebie, której owocem stanie się decyzja pójścia za Chrystusem jako jedynym autentycznym Zbawcą i Przyjacielem”.

Rozważania zawarte w tej publikacji są oparte na siedmiu pojęciach, które mają stać się dla czytelnika „przystankami” do wnętrza siebie.

W centrum znajduje się Chrystus, wokół którego sytuują się życie, szczęście, świat, wiara, Kościół i miłosierdzie. Każdy taki przystanek stanowi okazję do osobistej refleksji, wspieranej krótkimi, esencjonalnymi tekstami i przykuwają wzrok grafiką – zaznaczył ks. Slipek.

Atutem albumu są jednak przede wszystkim krótkie teksty dotykające spraw najważniejszych: poszukiwania szczęścia, wchodzenia w relacje, naszej aktywności w świecie, ale także otwierania się na Chrystusa i Jego miłość.

Autor publikacji w charakterystyczny dla siebie lapidarny, czasem nieoczywisty sposób stawia pytania i podpowiada kierunki, wielokrotnie skłaniające do rewizji myślenia. Oprócz dzielenia się własnym doświadczeniem przypomina także wypowiedzi papieży: Benedykta XVI i Franciszka skierowane do młodych.

Słowo wstępne do publikacji napisał prefekt Kongregacji Nauki Wiary ks. kard. Gerhard Mueller. Wyraził w nim nadzieję, że album, niosący „świeże i ożywcze spojrzenie na to, co każdemu z nas proponuje Pan”, pomoże wszystkim pielgrzymom – tym realnym i tym duchowym – „stawać się na nowo świadkami Bożego Miłosierdzia”.

Ksiądz Kardynał wyraził też głęboką ufność, że z pomocą tej książki, młodzi owocnie przeżyją czas przygotowania do wielkiego święta młodzieży w Krakowie, a „bogatsi o doświadczenia tego spotkania – będziecie z mocą, w sposób konkretny świadczyć o Bożym Miłosierdziu, jako jego apostołowie w świecie zranionym egoizmem, nienawiścią i rozpaczą”.

Album, którego projekt graficzny przygotowała pracownia artystyczna Andrzeja Pągowskiego, zachwyca wysmakowanymi fotografiami.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl