Powstaje Dom Życia – ośrodek pomocy dla rodzin dzieci z nieuleczalną chorobą

W odpowiedzi na słowa św. Jana Pawła II skierowane do Polaków w 1997 r. o „budowaniu kultury życia”, w Kalwarii Zebrzydowskiej powstaje ośrodek pomocy dla rodzin dzieci z nieuleczalną chorobą. Dom Życia to nowy projekt, który realizują ojcowie bernardyni we współpracy z organizacjami pro-life. Inicjatorem przedsięwzięcia jest o. dr Leonard Hryniewski, psycholog i psychoterapeuta.

W ramach projektu powstanie ośrodek pomocy psychologicznej i duchowej rodzinom mierzącym się z trudnościami w związku z chorobą lub niepełnosprawnością dziecka. Placówka będzie się mieściła na Dróżkach w Kalwarii Zebrzydowskiej pomiędzy stacją V i VI drogi krzyżowej. Ojciec dr Leonard Hryniewski wyjaśnił, że wybór miejsca nie jest przypadkowy.

– Samo miejsce, usytuowanie tego domu przemawia, między stacją Szymona z Cyreny i św. Weroniki, tych którzy pomagają. Pragniemy stworzyć w tym miejscu ośrodek wsparcia psychologicznego dla małżeństw, dla rodziców, dla całych rodzin, które są w sytuacji diagnozy prenatalnej dziecka z nieuleczalną chorobą – wskazał o. dr Leonard Hryniewski.

Obecnie realizacja projektu Dom Życia jest na etapie przygotowania placówki oraz potrzebnych dokumentów do jej funkcjonowania.

RIRM

drukuj