PAP/Darek Delmanowicz

Powrót zimy do Polski

Jak informuje IMGW nad przeważającym obszarem Europy będzie zalegał rozległy układ wysokiego ciśnienia z centrum nad Bałtykiem, natomiast północne i północno-zachodnie krańce kontynentu będą w zasięgu układów niskiego ciśnienia z frontami atmosferycznymi.

Polska będzie pod wpływem wyżu z centrum nad Bałtykiem, w chłodnej arktycznej masie powietrza. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1024 hPa.

W piątek zachmurzenie małe i umiarkowane, tylko w pierwszej połowie dnia w województwach południowych duże i tam miejscami opady śniegu. Temperatura maksymalna od -4 st. na krańcach wschodnich, około -1 st. w centrum do 5 st. na Dolnym Śląsku. Wiatr umiarkowany, na wybrzeżu, północnym wschodzie i w pasie południowym porywisty, od Śląska po Podkarpacie w porywach do 65 km/h, północno-wschodni. Wysoko w Karpatach wiatr w porywach do 100 km/h.

W nocy z piątku na sobotę zachmurzenie małe i umiarkowane, tylko na południowym wschodzie okresami duże i tam miejscami słabe opady śniegu. Temperatura minimalna od -4 st. do -7 st. na przeważającym obszarze, około -9 st. na Suwalszczyźnie i Podlasiu. W dolinach Sudeckich i Karpackich spadek temperatury do -12 st., -10 st. Wiatr na przeważającym obszarze słaby, z kierunków zmieniających się, na południowym wschodzie umiarkowany, z kierunków północnych.

PAP/RIRM

drukuj