Powołano Kapitułę Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP

Powołano Kapitułę Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP; jej przewodniczącym został Krzysztof Opolski – poinformowała w czwartek wieczorem Kancelaria Prezydenta RP.

Jak wskazano na stronie prezydent.pl, uroczystość powołania Kapituły Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP obyła się w formie wideokonferencji z udziałem sekretarza stanu w KPRP Adama Kwiatkowskiego.

Zadaniem Kapituły „jest dokonanie wyboru przedsiębiorstw nominowanych do Nagrody Gospodarczej, spośród których Prezydent RP wyłoni laureatów” – wyjaśniono.

Powołana na podstawie decyzji Szefa KPRP Kapituła będzie funkcjonowała w okresie sprawowania przez Andrzeja Dudę urzędu prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

W skład Kapituły Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP weszło 17. osób. Na przewodniczącego powołano Krzysztofa Opolskiego, a jego zastępcą został Piotr Wachowiak.

Profesor dr hab. nauk ekonomicznych Krzysztof Opolski jest szefem Katedry bankowości, finansów i rachunkowości na Wydziale Nauk Ekonomicznych UW. W latach 2005-2006 był członkiem zespołu doradców ekonomicznych Prezesa Rady Ministrów, a w latach 2009-2010 szefem zespołu doradców strategicznych Prezesa NBP.

Nagroda Gospodarcza Prezydenta RP jest wyróżnieniem gospodarczym, przyznawanym raz do roku przez głowę państwa. „Inicjatywa w ciągu szesnastu edycji zmieniała swoją formułę, jednak cel przyznawania Nagród do dzisiaj pozostaje niezmienny: wspierać polskich przedsiębiorców i wyróżniać tych najlepszych” – wyjaśniono.

PAP

drukuj