Powołani niezgodnie z prawem

Przedstawiciele Prezydenta Bronisława Komorowskiego do  Krajowej Rady Prokuratury i Krajowej Rady Sądownictwa zostali powołani niezgodnie z prawem.

Pod prezydenckimi postanowieniami o powołaniu Edwarda Zalewskiego do KRP i Łukasza Bojarskiego do KRS brakuje kontrasygnaty premiera.

Stanisław Piotrowicz – członek KRP stwierdził, że może to rodzić daleko idące reperkusje.

– Jeżeli się okaże, że w skład Rady wchodziły osoby niemające umocowania prawnego to może to stawiać pod znakiem zapytania prawomocność decyzji podejmowanych przez Krajową Radę Prokuratury czy też Krajową Radę Sądownictwa – powiedział Stanisław Piotrowicz. Prokurator w stanie spoczynku dodał, ze niebawem powinien  rozwiązać się przynajmniej problem KRP.
– Na ostatnim posiedzeniu Komisji Sprawiedliwości Praw Człowieka, które się odbyło w miniony piątek minister sprawiedliwości powiedział, że w krótkim okresie czasu do połowy października przedstawi projekt nowelizacji ustawy o prokuraturze, a w tej nowelizacji ma już Krajowej Rady Prokuratury nie być. Być może  z tego też względu problem przestanie być już aktualny. W dalszym ciągu pozostaje kwestia prawomocności dotychczasowych decyzji – dodaje Stanisław Piotrowicz.

KRS i KRP powstały dwa lata temu po rozdzieleniu funkcji ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego. Mają za zadanie opiniować nominacje i wnioski dyscyplinarne wobec prokuratorów i sędziów.

 

Wypowiedź Stanisława Piotrowicza:

Pobierz Pobierz

 

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl