Poszukiwania malezyjskiego samolotu

Poszukiwania samolotu Boeing 777 są w kluczowej fazie. Taką informację podało ministerstwo transportu Malezji. Szef resortu twierdzi, że akcja poszukiwawcza powinna zakończyć się w ciągu kilku dni.

Szczątków maszyny poszukuje mini-łódź podwodna Bluefin-21. Poszukiwania są prowadzone w miejscu, gdzie wcześniej odebrano sygnały, które mogły pochodzić z czarnych skrzynek boeinga.

Po prawie dwóch miesiącach obszar  wyszukiwania został zawężony do pola o promieniu 10 km wokół miejsca, z którego mógł pochodzić sygnał z czarnej skrzynki. Minister podkreśla, że trwająca  akcja jest bardzo ważna. Malezyjczycy mają  nadzieję,  na odnalezienie czarnych skrzynek samolotu, ale nie liczą, że stanie się to szybko.

Samolot Boeing 777  zniknął z radarów 8 marca tego roku. Maszyna leciała z Kuala Lumpur do Pekinu. Na pokładzie było 227 pasażerów oraz 12 członków załogi. Większość pasażerów – 152 osoby to obywatele Chin.

 

 

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl