Posiedzenie Międzyparlamentarnej Rady Ukraina-NATO

Na Ukrainie zaplanowano na dziś dwudniowe posiedzenie wyjazdowe Międzyparlamentarnej Rady Ukraina-NATO. Głównym tematem spotkania, organizowanego w ramach Zgromadzenia Parlamentarnego NATO będzie sytuacja w tym kraju.

W posiedzeniu rady z Polski uczestniczyć będą posłowie PiS: Anna Fotyga, Witold Waszczykowski oraz Jan Dziedziczak.

– Wizyta i posiedzenie Zgromadzenia Parlamentarnego NATO i Rady Ukrainy zaplanowano w związku z interwencją parlamentarzystów PiS. Chcemy, aby sprawa demokratycznej Ukrainy była jednym z głównych priorytetów Zgromadzenia Parlamentarnego NATO. Powinniśmy działać na rzecz demokracji Ukrainy, ale – uwaga – zaznaczając stanowczo, że wszelkie działania antypolskie niektórych sił na Ukrainie są niedopuszczalne i nieakceptowalne – powiedział poseł Jan Dziedziczak.

Parlamentarzyści PiS spotkają się także z ambasadorami RP oraz UE, ukraińskimi duchownymi a także Polakami zamieszkującymi tamte tereny.  Odwiedzą też Majdan Niepodległości i polski cmentarz w Bykowni.

– Będziemy uczestniczyć w Mszy św. w miesięcznicę tragedii smoleńskiej, w katedrze rzymskokatolickiej w Kijowie. Msza św. odbędzie się o godzinie 18.00, zapraszamy wszystkich słuchających nas Polaków na Ukrainie. To jest też element pamięci, przypomnienia jak wiele dla pojednania polsko-ukraińskiego, dla demokratycznej Ukrainy, dla Ukrainy przyjaźnie nastawionej do Polski zrobił pan prezydent Lech Kaczyński i jego współpracownicy – dodał poseł Jan Dziedziczak.

Wizyta posłów PiS na Ukrainie zakończy się w środę rano.

 

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl