fot. twitter.com

Poseł Długi (Kukiz’15) nie wystartuje w wyborach do Sejmu

Wiceszef klubu Kukiz’15 Grzegorz Długi poinformował w niedzielę PAP, że nie wystartuje w najbliższych wyborach do Sejmu. Zapewnił jednocześnie, że nie rozstaje się z ruchem Kukiz’15 i będzie go nadal wspierał.

Długi w rozmowie z PAP podkreślił, że „nie zrezygnował z udziału w wyborach”, a raczej „nie zgłosił chęci kandydowania do Sejmu”. Zastrzegł, że decyzji tej nie podjął w ostatnich dniach.

„Już od roku było wiadomo, że nie będę się starł o reelekcję” – mówił.

W jego ocenie, w obecnej kadencji Sejmu, ugrupowanie Kukiz’15 nie miało realnego wpływu na politykę. Uznał, że w tym układzie, realizacja jego mandatu poselskiego była „nieefektywna”. Przypomniał, że obecnie jest posłem społecznym i pracuje.

„Nie jestem +przyspawany+ do Sejmu. Często politykami zostają ludzie, bo nie potrafią robić nic innego. Ja jestem adwokatem i zamierzam nim być” – podkreślił poseł.

Grzegorz Długi zapewnił jednocześnie, że nie odchodzi z ruchu Kukiz’15 i będzie go nadal wspierał. Wyraził nadzieję, że jego przedstawiciele jego ugrupowania wejdą do Sejmu i będą mogli pełnić rolę „języczka u wagi” w polityce.

Długi został wybrany na posła w 2015 r. Startował w wyborach do Parlamentu Europejskiego w 2019. Nie uzyskał mandatu.

PAP/RIRM

drukuj