fot. pixabay.com

Porwania i zabójstwa wyznawców Chrystusa oraz zakłócanie Mszy św. – nasilają się ataki na chrześcijan

Na całym świecie nasilają się ataki na chrześcijan. Takie wnioski płyną z raportu opublikowanego przez Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Dokument został zatytułowany „Uwolnić jeńców”. Czytamy w nim, że coraz częściej mamy do czynienia z zakłócaniem Mszy św., porwaniami i zabójstwami wyznawców Chrystusa.

Do brutalnych aktów agresji najczęściej dochodzi w Afryce, Azji Wschodniej i na Bliskim Wschodzie. W ostatnim czasie atakowani są też chrześcijanie w Europie.

Ks. prof. Waldemar Cisło, dyrektor polskiej sekcji Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie, podkreśla, że agresja przybiera na sile i sytuacja robi się bardzo niebezpieczna.

– W dalszym ciągu około 250 mln chrześcijan żyje pod formą ucisku i prześladowania. To, co nas niepokoi, to niestety rozszerzające się ataki na kościoły i miejsca kultu w Europie. To, co widzieliśmy we Francji, czy w innych krajach Europy, to chrystianofobia, która bardzo się rozszerza. Jest to alergia na chrześcijaństwo lub wręcz nienawiść. Świadczą o tym akty ścinania głów czy profanowania kościołów, które do tej pory znaliśmy z obrazków z Syrii i Iraku. Dzisiaj, jeśli słyszymy, że we Francji ludziom modlącym się w kościele ścina się głowy, to zaczyna nas to przerażać  – mówi ks. prof. Waldemar Cisło.

Raport „Uwolnić jeńców” stanowi zwieńczenie akcji #RedWeek organizowanej przez Papieskie Stowarzyszenie Pomocy Kościołowi w Potrzebie.

W ramach inicjatywy wiele kościołów, zabytkowych budynków i pomników zostało rozświetlonych na czerwony kolor. To wyraz solidarności z prześladowanymi chrześcijanami na całym świecie.

RIRM

drukuj