fot. flickr.com

Portugalska policja przejęła 1,3 tony kokainy ukrytej w mrożonych rybach

Funkcjonariusze portugalskiej policji rozbili grupę mafijną, która od dłuższego czasu przerzucała z Ameryki Południowej kokainę ukrytą w mrożonych rybach. Służby przejęły 1,3 tony narkotyków.

Jak poinformowała komenda główna policji w Lizbonie, do poniedziałkowego wieczora ujęto 7 mężczyzn w wieku 26-59 lat, którzy wyspecjalizowali się w przemycie kokainy na dużą skalę. Pochodzą oni, jak sprecyzowały służby, z kilku państw świata. Według policji proceder mógł trwać od dłuższego czasu, gdyż był bardzo trudny do wykrycia z uwagi na wyrafinowany sposób przesyłania narkotyków.

Zgodnie z dotychczasowym śledztwem kokaina była rozpuszczana, a następnie wprowadzana do wnętrza ryb, które zamrażano. Po odbiorze ładunku kierowanego drogą morską, zazwyczaj z Ekwadoru, grupa mafijna wydobywała z ryb narkotyk i przywracała go do stanu stałego.

Do poniedziałkowego wieczora policjanci zabezpieczyli ponad 1,3 ton kokainy w jednym z magazynów ryb w zachodniej części Portugalii. Narkotyk trafił tam z jednego ze statków, który ostatnio cumował w lizbońskim porcie.

W trakcie dotychczasowego śledztwa portugalskie służby zarekwirowały też w kilku gminach kraju broń palną należącą do tej grupy przestępczej, pochodzące z zysków czerpanych z procederu auta wysokiej klasy, a także liczne dokumenty handlowe wystawiane przez osoby uwikłane w przemyt kokainy.

PAP

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl