fot. pixabay.com

Portugalia: policja ujęła mężczyznę, który chciał dokonać zamachu w siedzibie prawicowej partii Chega

Funkcjonariusze portugalskiej policji zatrzymali w czwartek w siedzibie prawicowej partii Chega mężczyznę, który planował zamach bombowy. W jego plecaku znaleziono przedmiot, który może być ładunkiem wybuchowym – podał anonimowy przedstawiciel policji.

Według Andre Ventury, lidera tego uznawanego za prawicowo-populistyczne ugrupowania, domniemany zamachowiec wszedł w czwartek rano do lizbońskiej siedziby partii, aby podłożyć bombę.

Wezwana na miejsce policja przeszukała budynek, z którego wcześniej ewakuowano wszystkich pracowników i zatrzymała 60-letniego mężczyznę, którego następnie przewieziono na jeden z komisariatów – relacjonuje telewizja SIC.

„To ja miałem być celem tego zamachu” – powiedział portugalskim mediom Andre Ventura, który w czwartek sam nie był obecny w siedzibie partii.

Według relacji świadków mężczyzna podczas zatrzymania miał wygrażać A. Venturze.

Chega w marcowych wyborach parlamentarnych zdobyła najwyższą w ciągu pięciu lat swego istnienia liczbę mandatów w 230-osobowym parlamencie – 50. Wcześniej miała 12 posłów.

PAP

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl