PAP/EPA

Ponad 70 ofiar cyklonu we wschodnich Indiach; co najmniej 10 w Bangladeszu

Co najmniej 72 osoby zginęły w Indiach w wyniku przejścia potężnego cyklonu Amphan, który nawiedził w środę wschodnie wybrzeże kraju i sąsiedni Bangladesz, gdzie śmierć poniosło co najmniej 10 osób – poinformowały w czwartek władze obu tych państw.

Cyklon uderzył w stan Bengal Zachodni na wschodzie Indii, niszcząc wsie, linie energetyczne i pozostawiając duże połacie ziemi pod wodą.

Stojąca na czele władz stanu Mamata Banerjee powiedziała, że większość ofiar zginęła od porażenia prądem i pod zwalonymi drzewami.

„Nie żyją 72 osoby, w tym 15 w Kalkucie (stolicy Bengalu Zachodniego). Nigdy nie widziałam katastrofy o takiej skali” – powiedziała dziennikarzom Mamata Banerjee.

W Bangladeszu, do którego przeniósł się cyklon, dotychczas odnotowano 10 zgonów – podaje Reuters. Z kolei według AFP, która również powołuje się na oficjalne władze i policję, w Bangladeszu zginęło co najmniej 12 osób.

Tymczasem Associated Press podaje, że w wypadku drogowym w północnym Bangladeszu śmierć poniosło 13 ludzi. Pędząca ciężarówka załadowana żelaznymi prętami, a także przewożąca z tyłu robotników, przewróciła się w czwartek, gdy kierowca najprawdopodobniej stracił panowanie nad pojazdem w ulewnym deszczu. Kierowca i jego pomocnik zbiegli z miejsca wypadku.

PAP

drukuj