fot. pixabay.com

Ponad 300 kancelarii prawnych i podatkowych włączyło się w akcję #RatujBiznes

Już ponad 300 kancelarii prawnych i podatkowych włączyło się w akcję #RatujBiznes. Jej organizatorem jest Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców. Inicjatywa polega na udzielaniu bezpłatnych porad prawnych przedsiębiorcom.

Prawnicy pomagają mikro, małym i średnim firmom między innymi wypełniać wniosek o rządowe wsparcie w ramach tzw. tarczy antykryzysowej.

Akcja #Ratuj Biznes ruszyła 30 kwietnia i od początku spotkała się z dużym odzewem środowisk prawniczych. O szczegółach mówi Jacek Cieplak, zastępca Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców.

– Wprowadziliśmy jako biuro rzecznika akcję #RatujBiznes. Na naszej stronie są wszystkie niezbędne informacje, z którymi warto się zapoznać, ponieważ akcja polega na tym, że mamy u nas na stronie wszystkie wnioski, z których może skorzystać przedsiębiorca. Warto je sobie przejrzeć i wybrać. Mamy na tę chwilę już ponad 300 kancelarii prawnych, które zgodziły się pomagać nieodpłatnie przedsiębiorcom w zakresie przygotowywania i wypełniania tych wniosków. Proszę zapoznać się z naszą stroną www.rzecznikmsp.gov.pl/ratujbiznes – wskazuje Jacek Cieplak.

Tzw. tarcza antykryzysowa zwalnia mikrofirmy z płatności składek ZUS, dofinansowuje płace pracowników i gwarantuje świadczenia postojowe.

Regulacje obowiązują od 1 kwietnia. Obecnie rząd pracuje nad kolejnym pakietem osłonowym dla firm. Niewykluczone, że zwolnienie z płatności składek na ZUS zostanie rozszerzone o większą grupę przedsiębiorców.

RIRM

drukuj