Ponad 2500 imigrantów uratowano u wybrzeży Włoch

Ponad 2500 nielegalnych imigrantów, którzy przypłynęli z północnej Afryki, uratowały w ciągu doby włoska straż przybrzeżna oraz załogi statków, znajdujących się w Cieśninie Sycylijskiej. Imigranci przybyli łącznie na 17 łodziach.

Jednostki włoskiej marynarki wojennej uczestniczące w operacji patrolowania Morza Śródziemnego oraz statki handlowe przez wiele godzin w czwartek i piątek zabierały na swoje pokłady po kilkuset uciekinierów, którzy byli stłoczeni na zagrożonych zatonięciem łodziach i stateczkach. Wszyscy płynęli w kierunku Sycylii i Lampedusy.

Do akcji niesienia pomocy włączyły się też statki handlowe pływające pod różnymi banderami, w tym Hongkongu i Mołdawii.

Dobre warunki pogodowe sprzyjają masowemu napływowi imigrantów z północnej Afryki. Władze Włoch podnoszą alarm, apelując do krajów Unii Europejskiej o wspólne rozwiązanie tego problemu.

Rząd w Rzymie zapowiada, że sprawa imigracji będzie jedną z najważniejszych spraw rozpoczynającej się 1 lipca włoskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej.

Od początku roku na włoskie wybrzeża przypłynęło już ponad 40 tysięcy imigrantów z wielu krajów afrykańskich, a także z Syrii.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl