fot. PAP/EPA

Pomorskie: Ustka przyjmie 152-osobową grupę z sierocińca w Kijowie

Ustka przyjmie 152 osób z domu małego dziecka w Kijowie, w tym 88 dzieci do 3. roku życia i 29 dzieci w wieku 3-6 lat. Przyjazd grupy spodziewany jest w ciągu 48 godzin – poinformowała w niedzielę rzecznik magistratu, Eliza Mordal. Kobieta zaapelowała jednocześnie o pomoc w przygotowaniach do jej przyjęcia.

Dzieci wraz z opiekunami z kijowskiego sierocińca, łącznie 152 osób, zamieszkają tymczasowo w usteckim Ośrodku Wczasowym „Radość”. Ich przyjazd, jak podała w niedzielę wieczorem Eliza Mordal, spodziewany jest w ciągu 48 godzin.

Z informacji przekazanej przez rzecznik Urzędu Miasta w Ustce wynika, że w przyjmowanej grupie uchodźców wojennych jest 29 dzieci w wieku 3-6 lat oraz 88 dzieci, które nie ukończyły 3 lat. To z myślą o nich miasto zwraca się do ludzi dobrej woli z pilnym apelem o pomoc w przygotowaniach na ich przyjęcie.

„Potrzebne są łóżeczka dla niemowląt z materacami, kołderkami, poduszkami, pościelą dla 50 dzieci, pieluchy, chusteczki nawilżone, smoczki, butelki, mleko modyfikowane, kaszki, posiłki w słoiczkach, ubranka, grzechotki, zabawki, kosmetyki do pielęgnacji” – przekazała Eliza Mordal.

Dary można przynosić do punktów zbiórki w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej (ul. ks. kard. S. Wyszyńskiego 3), Centrum Integracji Społecznej (ul. Wiejska 10), budynku dworca autobusowego (ul. Dworcowa). Zainteresowani ich przekazaniem uzyskają szczegółowe informacje pod numerami telefonów: 603 069 199 lub 59 81 54 390 oraz mailowo pod adresem: [email protected].

PAP

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl