fot. pixabay.com

Polskie PKB stopniowo przyspiesza. Niemców trapi gospodarcza stagnacja

PKB Polski w IV kwartale ubiegłego roku wzrósł o jeden procent rok do roku – wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego. W III kwartale 2023 roku wzrost wynosił 0,5 procent.

Odczyt GUS jest zgodny z wcześniejszym szybkim szacunkiem Głównego Urzędu Statystycznego. Zdaniem analityków w kolejnych okresach tempo wzrostu PKB będzie stopniowo przyspieszało.

Poseł Andrzej Kosztowniak wskazał, że nie jest zaskoczony najnowszym odczytem.

– To była informacja, której należy się spodziewać. Należy pamiętać, że gospodarka europejska złapała zadyszkę. My wyglądamy bardzo dobrze na tle gospodarki europejskiej, ale patrząc na gospodarkę Niemiec, to tam mamy utrwaloną tendencję stagnacyjną. Niemcy nie rozwijają się dzisiaj praktycznie w ogóle. Niespecjalnie widać, aby ta tendencja wróciła zbyt szybko do odkręcenia. Przed nami niełatwy czas, ale zdają sobie z tego sprawę wszyscy ludzie, którzy zajmują się finansami – oznajmił Andrzej Kosztowniak.

Polski Instytut Ekonomiczny przewiduje, że rok obecny polska gospodarka zamknie ze wzrostem zbliżonym do 2,4 procent.

RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl