fot. PAP/Rafał Guz

Największe sieci handlowe pod lupą UOKiK

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów – jak podają media – zawiadomił prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa przez sieci handlowe Biedronka, Lidl i Kaufland. Sprawa ma dotyczyć podejrzenia złamania zakazu promocji alkoholu.

W ostatnich dniach te trzy zagraniczne sieci handlowe wprowadziły do swojej oferty dużą promocję na alkohol wysokoprocentowy. Półlitrową butelkę wódki można było kupić za mniej niż 10 złotych. Miał być to jeden z elementów rywalizacji o klientów trwającej pomiędzy sieciami. Jak przekazują dziennikarze, UOKiK uważa, że te działania mogą być sprzeczne z zapisami ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi. W związku z tym skierował zawiadomienie do Prokuratury Rejonowej Warszawa-Mokotów. Urząd od kilku dni analizuje informacje dotyczące sprzedaży alkoholu. Przypomina, że każdy, kto wie o możliwości popełnienia przestępstwa, może złożyć zawiadomienie do organów ścigania.

RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl