Polska w zasięgu suchej masy powietrza

Od Skandynawii, przez Europę środkową po południowo-wschodnią będzie rozciągać się słabnący układ wysokiego ciśnienia z centrami nad północną Szwecją oraz Krymem. Jak informuje IMGW, na pozostałym obszarze kontynentu pogodę kształtować będą niże.

Polska pozostanie w zasięgu wspomnianego układu wysokiego ciśnienia, jednak od zachodu stopniowo nasuwać się będzie płytka zatoka niżowa związana z niżem znad Morza Północnego. Będziemy w zasięgu suchej masy powietrza polarno-kontynentalnego. Nad południe kraju przejściowo napłynie cieplejsza, dość sucha, masa powietrza pochodzenia zwrotnikowego.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1002 hPa i będzie się wahać.

Dziś zachmurzenie małe, na zachodzie i północy Polski miejscami wzrastające do umiarkowanego i dużego. Temperatura maksymalna od około 20 st. na północnym wschodzie, 21 st., 25 st. na przeważającym obszarze do 28 st. na południu kraju. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków wschodnich.

W nocy zachmurzenie umiarkowane. Na zachodzie i północy kraju miejscami zachmurzenie duże. Na krańcach południowo-zachodnich i zachodnich przelotne opady deszczu i możliwe burze. Nad ranem w dolinach górskich mgły ograniczające widoczność do 300 m.

Temperatura minimalna na przeważającym obszarze od 10 do 14 st., chłodniej miejscami na północy – od 7 do 10 st., na południowym zachodzie miejscami około 14 st., 16 st. Nad morzem około 14 st. W dolinach karpackich lokalnie około 8 st. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni i północno-wschodni, w czasie burz miejscami porywisty.

Jutro zachmurzenie duże, większe przejaśnienia na północy kraju. Na południu przelotne opady deszczu oraz burze. Miejscami w burzy suma opadów do 30 mm.

Słabe opady deszczu możliwe również miejscami na wybrzeżu i zachodzie kraju. Temperatura maksymalna od 17 st., 21 st. na północny, 21 st., 24 st. w centrum do 26 st. miejscami na południu. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni i północno-wschodni, w czasie burz w porywach do 70 km/h.

PAP/RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl