Polska w obszarze obniżonego ciśnienia

Jak informuje IMGW, Europa wschodnia, północna oraz południowo-zachodnia znajdą się w zasięgu wyżów. Na pozostałym obszarze kontynentu pogodę kształtować będą niże z frontami atmosferycznymi.

Polska będzie w obszarze obniżonego ciśnienia, w strefie falującego frontu atmosferycznego. Nad wschodnią połowę kraju z południa napływać będzie ciepłe powietrze pochodzenia zwrotnikowego, nad zachodnią chłodniejsze powietrze polarno-morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 997 hPa i będzie powoli rosło.

W czwartek we wschodniej połowie kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, jedynie po południu miejscami zachmurzenie może wzrosnąć do dużego. W zachodniej połowie zachmurzenie umiarkowane i duże, miejscami opady deszczu, na wschodnim Pomorzu rano gdzieniegdzie mgła ograniczająca widzialność do 200 m.

Temperatura maksymalna na zachodzie i Pomorzu od 9 do 12 st., na pozostałym obszarze 12 do 16 st., w rejonach podgórskich miejscami około 18 st. Wiatr słaby i umiarkowany, na Pogórzu Karpackim i w kotlinach karpackich umiarkowany i dość silny, w porywach do 60 km/h, z kierunków południowych. Wysoko w Karpatach wiatr w porywach do 90 km/h.

W nocy z czwartku na piątek na południowym wschodzie zachmurzenie umiarkowane i duże, bez opadów. Na pozostałym obszarze zachmurzenie duże, na północnym zachodzie większe przejaśnienia i lokalne rozpogodzenia. Okresami opady deszczu, na północnym zachodzie po opadach miejscami mgła obniżająca widzialność do 200 m.

Temperatura minimalna od 6 do 11 st., jedynie na zachodzie i Pomorzu chłodniej, od 4 do 6 st., a na Nizinie Szczecińskiej lokalnie 2 st. Wiatr słaby i umiarkowany, na Podkarpaciu miejscami dość silny, porywisty, z kierunków południowych. Wysoko w Karpatach wiatr w porywach do 80 km/h.

W piątek w pasie od Śląska przez centrum kraju po Podlasie, Suwalszczyznę, Warmię i Mazury zachmurzenie duże i okresami opady deszczu. Na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane i duże, możliwy słaby deszcz, na Nizinie Szczecińskiej rano możliwa mgła ograniczająca widzialność do 200 m.

Temperatura maksymalna od 9 st., 11 st. na zachodzie i północy do 15 st., 17 st. na południowym wschodzie. Wiatr słaby, nad morzem i na Podkarpaciu okresami umiarkowany i porywisty, z kierunków południowych. Wysoko w Karpatach wiatr w porywach do 80 km/h, słabnący.

W Warszawie w czwartek zachmurzenie małe i umiarkowane, wieczorem wzrastające do dużego. Temperatura maksymalna 15 st. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, południowy. W nocy zachmurzenie duże. Okresami opady deszczu. Temperatura minimalna 9 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy. W piątek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami opady deszczu. Temperatura maksymalna 13 st. Wiatr słaby, południowo-zachodni.

PAP

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl