Polska przed świętami wyśle konwój z pomocą dla Ukrainy

Przed świętami, prawdopodobnie w najbliższą środę, z Warszawy wyruszy konwój humanitarny na wschodnią Ukrainę. Około 40 ciężarówek przetransportuje m.in. żywność oraz towary potrzebne do zorganizowania osiedli dla czasowo przemieszczonej ludności cywilnej.

Jest to akcja Ministerstwa Spraw Zagranicznych we współpracy z Państwową Strażą Pożarną, Agencją Rezerw Materiałowych oraz organizacjami pozarządowymi. Jak wynika z informacji, pomoc będzie skierowana zarówno do obywateli Ukrainy, jak również do osób polskiego pochodzenia.

Konwój złożony ze specjalnie oznakowanych samochodów ciężarowych PSP wyruszy z Warszawy do Charkowa prawdopodobnie 17 grudnia. Kierowcy będą mieli do pokonania około 1,3 tysiąca kilometrów. Trasę konwoju do granicy z Ukrainą będzie zabezpieczała policja.

Za logistykę całego przedsięwzięcia odpowiada straż pożarna.

Cały sprzęt będzie przygotowywany we wtorek i środę. Tego dnia chcielibyśmy wyruszyć już na Ukrainę – powiedział komendant główny Państwowej Straży Pożarnej gen. brygadier Wiesław Leśniakiewicz.

PAP 

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl