fot. Paweł Palembas

Polska w płytkiej zatoce niżowej

Jak informuje IMGW, nad Europą dominował będzie rozległy niż z ośrodkiem w rejonie Morza Białego, jedynie południowo-zachodnia i częściowo zachodnia część kontynentu znajdzie się pod wpływem wyżu.

Polska będzie w płytkiej zatoce związanej ze wspomnianym niżem, w strefie przemieszczającego się z zachodu na wschód frontu, za którym z zachodu napłynie chłodniejsza, polarno-morska masa powietrza.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1007 hPa i zacznie rosnąć.

W piątek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami opady deszczu, na północy i północnym wschodzie również deszczu ze śniegiem, wysoko w górach opady śniegu. Rano na południowym zachodzie i na północnym wschodzie możliwe opady marznące powodujące gołoledź. W centrum kraju miejscami mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura maksymalna od 1 st., 2 st. na północnym wschodzie do 5 st., 7 st. na południu i południowym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni i zachodni.

W nocy z piątku na sobotę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami na północnym zachodzie. Okresami opady deszczu i deszczu ze śniegiem, w górach i miejscami na wschodzie kraju okresami opady śniegu. Na Suwalszczyźnie możliwe opady marznące powodujące gołoledź. Miejscami mgły ograniczające widzialność do 300 m. Temperatura minimalna od -1 st. do 1 st., w dolinach karpackich około -3 st. Wiatr słaby i umiarkowany z kierunków zachodnich.

W sobotę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami słabe opady deszczu i deszczu ze śniegiem, wysoko w górach śniegu. Początkowo miejscami mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura maksymalna od 2 st., 3 st. na krańcach wschodnich do 5 st., 6 st. na krańcach zachodnich kraju. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni i północno-zachodni.

W Warszawie w piątek zachmurzenie całkowite. Okresami opady deszczu i, zwłaszcza początkowo, deszczu ze śniegiem. Początkowo możliwe także opady marznące, powodujące gołoledź. Temperatura maksymalna 3 st. Wiatr słaby, zachodni. W nocy z piątku na sobotę zachmurzenie całkowite. Okresami możliwe słabe opady deszczu lub deszczu ze śniegiem. Silne zamglenia. Temperatura minimalna 0 st. Wiatr słaby, zachodni. W sobotę zachmurzenie duże. Możliwe słabe opady deszczu ze śniegiem lub deszczu. Temperatura maksymalna 3 st. Wiatr słaby, zachodni i północno-zachodni.

PAP/RIRM

drukuj