Polska w obszarze podwyższonego ciśnienia

Jak podaje IMGW, Europa północno-zachodnia oraz krańce wschodnie i południowo-wschodnie znajdą się w zasięgu niżów z frontami atmosferycznymi. Pozostały obszar kontynentu obejmować będzie obszar podwyższonego ciśnienia.

Polska znajdzie się w tym obszarze. Pozostaniemy w ciepłym i dość suchym powietrzu napływającym z południa Europy.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1004 hPa i będzie się wahać.

W sobotę w kraju na wschodnim wybrzeżu i Pomorzu oraz Warmii i zachodzie Mazur rano zachmurzenie duże i mgły, początkowo lokalnie ograniczające widzialność do 200 m, później zanik mgieł oraz większe przejaśnienia i rozpogodzenia. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, na zachodzie i północnym wschodzie okresami duże. Rano na zachodzie i południu lokalnie mgły ograniczające widzialność do 400 m, szybko zanikające. Po południu w Sudetach i na Przedgórzu Sudeckim możliwy przelotny deszcz lub słaba burza. Temp. maks. od 27 st. do 29 st., chłodniej na północy i w rejonach podgórskich – od 24 st. do 27 st., a najchłodniej na wybrzeżu – od 22 st. do 24 st. Wiatr słaby, zmienny. W czasie burz możliwe porywy wiatru do 55 km/h.

W nocy z soboty na niedzielę na wschodnim wybrzeżu i Pomorzu oraz północnym wschodzie Polski zachmurzenie małe i umiarkowane wzrastające do dużego oraz mgły zmniejszające widzialność do 200 m. Na pozostałym obszarze kraju bezchmurnie lub zachmurzenie małe, nad ranem miejscami mgły ograniczające widzialność do 200 m, głównie w dolinach rzecznych i kotlinach górskich. Temp. min. od 13 st. do 17 st., chłodniej na Suwalszczyźnie – około 12 st. oraz w kotlinach karpackich – od 9 st. do 12 st. Wiatr słaby, zmienny.

PAP/RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl