fot. sxc.hu

Polska na skraju wyżu

Jak informuje IMGW, Europa południowo-wschodnia i południowo-zachodnia znajdą się pod wpływem niżów. Na pozostałym obszarze kontynentu pogodę kształtować będzie wyż znad Skandynawii.

Polska będzie na skraju tego wyżu, w ciepłej masie powietrza napływającej z południowego wschodu.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1010 hPa i będzie się wahać.

W poniedziałek zachmurzenie małe i umiarkowane, jedynie na krańcach południowych okresami wzrost zachmurzenia do dużego, miejscami przelotne opady deszczu. Rano na południu gdzieniegdzie mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temp. maks. przeważnie od 23 st. do 25 st., tylko na północnym wschodzie, na wybrzeżu oraz w rejonach podgórskich od 19 st. do 21 st. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu umiarkowany i dość silny, porywisty, wschodni.

W nocy z poniedziałku na wtorek zachmurzenie małe i umiarkowane. W kotlinach górskich miejscami mgły ograniczające widzialność do 300 m. Temp. min. od 6 st. na północnym wschodzie do 11 st. w centrum i 14 st. na zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni. W dzień zachmurzenie małe i umiarkowane, jedynie na krańcach południowych okresami wzrost zachmurzenia do dużego, miejscami przelotne opady deszczu.

We wtorek na południu gdzieniegdzie mgły ograniczające widzialność do 300 m. Temp. maks. przeważnie od 22 st. do 25 st., tylko na północnym wschodzie, na wybrzeżu oraz miejscami w rejonach podgórskich od 19 st. do 21 st. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni.

W Warszawie w poniedziałek pogodnie. Temp. maks. 24 st. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni. W nocy zachmurzenie małe. Temp. min. 11 st. Wiatr słaby, wschodni. We wtorek zachmurzenie małe i umiarkowane. Temp. maks. 23 st. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, wschodni.

PAP

drukuj