Walczą o multipleks dla TV Trwam

Ulicami Elbląga, Jarosławia i Pułtuska przejdą marsze w obronie wolnych mediów i TV Trwam. Mieszkańcy Jarosławia i Pułtuska bronić będą także życia i rodziny.

Spotkanie obrońców TV Trwam w Elblągu rozpocznie się w kościele Matki Bożej Królowej Polski, o godz. 15:00, Koronką do Bożego Miłosierdzia. Następnie sprawowana będzie Eucharystia, po której wyruszy marsz. Wierni przejdą ulicami: Robotniczą, Płk. Dąbka do Placu Jagiellończyka. Tam odbędzie się festyn religijno-patriotyczny, występy oraz prezentacja zespołów z Elbląga i okolic.

– Śledzimy i prasę i transmisje z posiedzeń sejmowych. Uważamy, że musimy wyjść na ulicę i żądać tego, co nam się słusznie należy. Nie wyobrażam sobie żeby nie było TV Trwam, Radia Maryja. Nasze środowisko jest tego samego zdania. Myślę, że jeśli będzie nas coraz więcej, odzew będzie pozytywny powiedziała Celina Orych z Biura Radia Maryja, organizatorka marszu. WIĘCEJ 

Marsz w Jarosławiu rozpocznie się Mszą św. o godz. 12:00 w Kościele oo. Reformatów-Franciszkanów. Następnie jego uczestnicy przejdą ulicami miasta do Opactwa Jarosławskiego, gdzie odbędą zaplanowano występy, m.in. Orkiestry z Tryńczy oraz Zespołu Młodzieżowego.

Poseł Mieczysław Golba z Solidarnej Polski podkreśla, że Polska będzie inna, jeśli będziemy bronić tradycyjnych wartości, jakimi są przede wszystkim życie i rodzina.

– Mamy nadzieję, że to będzie największy marsz na Podkarpaciu. Mamy dużo sygnałów od różnych stowarzyszeń, osób, które chcą wziąć w nim udział. Chcemy bronić TV Trwam, mediów katolickich, ale także życia i rodziny. Jeśli dzisiaj postawimy na rodzinę, media katolickie oraz jeśli będziemy bronić życia – to przyszłość Polski będzie inna. Podpisy, które zostały złożone przez tylu ludzi dają do myślenia wszystkim tym, którzy rządzą dzisiaj w Polsce i podejmują decyzje  – dodaje poseł Mieczysław Golba. WIĘCEJ 

Pułtuski marsz  rozpocznie się o godz. 14:30 na ul. Tysiąclecia w przy szkole nr 3. Wszyscy zgromadzeniu udadzą się do rynku.

– Marsz zakończy się w Domu Polonii, w amfiteatrze. Zaplanowano tam wystąpienia. Mamy do odczytania list od biskupa płockiego, przesłanie – deklaracje, odbędzie się modlitwa za rodzinę. W wystąpieniach będziemy się domagać praw dla rodziny, ale także praw dla wolnych mediów, w tym prawa miejsca na multipleksie dla TV Trwam – podkreśla poseł Henryk Kowalczyk, organizator marszu. 

Na 16 czerwca planowany jest II Krakowski Marsz dla TV Trwam, na 17 w Krzeszowie, 23 czerwca w miejscowościach Zambrów i Wysokie Mazowieckie. Cały czas trwa także, akcja zbierania podpisów pod protestem do KRRiT. Do tej pory w Biurze Radia Maryja w Toruniu podliczono 2 mln 495 tys. 52 kopie podpisów.

 

RIRM

drukuj