K. Gąsior w TV Trwam: Jednym z fundamentów małżeństwa jest jedność – idziemy wspólną drogą. Czasami ta droga jest trudna, jedno z nas słabnie, ale małżonek nas podnosi i idziemy dalej

W małżeństwie jesteśmy wspólnie w drodze. Nigdy nie było tak, że jesteśmy przeciwko sobie, po którejś strony barykady, tylko raczej wspólnie. Myślę, że jednym z fundamentów jest jedność małżeńska; w jedności i w miłości – żeby uznać to, że idziemy wspólną drogą. Ta droga wiedzie do nieba i musimy się ciągle nawracać. Ta droga jest czasami trudna, czasami jedno z nas słabnie, ale małżonek nas podnosi i idziemy dalej. Często jest tak, że jeden drugiego nosi. Rzadko się zdarza, że lekko płyniemy razem – mówiła Kornelia Gąsior w „Audycji dla Małżonków i Rodziców” na antenie TV Trwam i Radia Maryja.

Red. M. Budzisz: Z Niemiec dochodzą głosy, że polska dyplomacja konspirowała z Berlinem, by zawrzeć umowę dot. bezpieczeństwa z pominięciem prezydenta RP

Niemiecka prasa szeroko pisała o tym, że obniżenie rangi dokumentu zawartego między Polską a Niemcami z traktatu do umowy było dokonane na wniosek warszawskiej dyplomacji po to, żeby ominąć uprawnienia prezydenta Karola Nawrockiego. Jeśli to by się potwierdziło, mielibyśmy do czynienia z konspiracją polskiej dyplomacji z obcym państwem po to, żeby ominąć konstytucyjne zapisy Rzeczypospolitej – powiedział red. Marek Budzisz, dziennikarz, analityk ośrodka myśli strategicznej Strategy & Future, w sobotnich „Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja.

Dr A. Sznajder: Bez wkładu Śląska nie mielibyśmy II RP, jaką znamy. Dołączenie tego regionu do Polski oznaczało awans kraju do grona państw rolniczo-przemysłowych

Narodowy Dzień Powstań Śląskich jest dobrą okazją do tego, żeby pokazywać znaczenie Śląska dla Polski. Nie mielibyśmy II RP, jaką znamy, bez wkładu przemysłowego Śląska. Nie wiemy, czy region ten w obecnym kształcie byłby po 1945 roku w granicach Polski. Jego dołączenie do II RP oznaczało dla Polski awans z grona państw rolniczych do grona państw rolniczo-przemysłowych – powiedział dr Andrzej Sznajder, dyrektor Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej w Katowicach, na antenie Radia Maryja w sobotniej audycji „Aktualności dnia”.