fot. PAP/Andrzej Lange

Polska Fundacja Narodowa udziela wsparcia dzieciom z ukraińskich hospicjów

W związku z toczącą się wojną na Ukrainie ewakuacji podlegają ukraińskie hospicja dziecięce, przede wszystkim terminalnie chore dzieci, a także personel medyczny hospicjum, w tym lekarze, rehabilitanci i pielęgniarki oraz opiekunowie medyczni.

Polska Fundacja Narodowa (PFN) wsparła finansowo Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci, które opiekuje się dziećmi przybyłymi do Polski z hospicjów na Ukrainie. W ramach swojej działalności statutowej Fundacja Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci prowadzi hospicjum domowe, hospicjum stacjonarne, hospicjum perinatalne oraz Regionalną Placówkę opiekuńczo-terapeutyczną. Fundacja prowadzi również centrum wolontariatu hospicyjnego oraz grupę wsparcia dla rodzin po stracie dziecka.

Finansowanie Polskiej Fundacji Narodowej zakłada zakup wyposażenia pomieszczeń oraz najpotrzebniejszych urządzeń do objęcia profesjonalną opieką nieuleczalnie chorych dzieci z Ukrainy, które z uwagi na toczącą się wojnę zostały relokowane do Polski. W ramach realizacji programu zakupione zostaną łóżka szpitalne, materace na łóżka oraz koncentratory tlenu.

„Polska Fundacja Narodowa odpowiadając na aktualną sytuację polityczną, włączyła się w pomoc humanitarną dla Ukrainy, konkretnie i bezpośrednio odpowiadając na potrzeby ludzi, którzy uciekają przed rosyjską inwazją na ich niepodległe państwo. Nasze kluczowe działania dotyczą dostarczanie zachodnioeuropejskiej opinii publicznej autentycznego materiału informacyjnego dotyczącego skali pomocy udzielanej Ukrainie przez Polskę. Nie mniej, naszym obowiązkiem jest udzielenie pomocy najbardziej potrzebującym. Trudno sobie wyobrazić bardziej potrzebujących wsparcia niż terminalnie chore dzieci z hospicjów na Ukrainie, które zostały ewakuowane, chroniąc się przed okrucieństwem wojny” – powiedział dr Marcin Zarzecki, prezes zarządu Polskiej Fundacji Narodowej.

„Człowieczeństwo jest poddawane surowemu testowi w czasie wojny jako postawa wobec najsłabszych. Podejmujemy bardzo wiele działań związanych z pomocą dla uchodźców z Ukrainy oraz działań kampanijnych kierowanych do zachodnioeuropejskiej opinii publicznej. Pomoc dla dzieci z hospicjów na Ukrainie traktujemy jako naturalną reakcję, jako konieczność. Cele projektu są zbieżne z celami statutowymi Polskiej Fundacji Narodowej w zakresie pomocy dla osób potrzebujących, wsparcia organizacji ochrony zdrowia” – podkreślił Michał Góras, członek zarządu PFN.

PFN realizuje działania pomocowe i informacyjne związane z wojną na Ukrainie.  Jest to pomoc materialna, medyczna i żywnościowa, walka z dezinformacją w cyberprzestrzeni oraz mediach globalnych, a także dokumentowanie aktów działań pomocowych, jako materiału kształtującego wizerunek Polski za granicą.

Fundacja finansuje także zakup i dostarczenie na Ukrainę artykułów szybko zużywalnych, czyli żywności z długim terminem ważności, artykułów higienicznych, chemii gospodarczej, artykułów dla dzieci, opatrunków i leków.

PFN pomaga również przy organizowaniu przewozu osób z terenów objętych działaniami wojennymi, wspiera akcję zakupu apteczek i leków niezbędnych do ratowania życia na Ukrainie.

Polska Fundacja Narodowa

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl