Polska będzie na skraju układu niżowego

Jak informuje IMGW, południowa połowa Europy znajdzie się pod wpływem wyżów. Pozostały obszar kontynentu znajdzie się w zasięgu niżów.

Polska będzie na skraju układu niżowego z ośrodkami w rejonie Islandii, nad Morzem Norweskim i Grenlandzkim. Z zachodu na wschód będą przemieszczać się chłodny front, a za nim nieco chłodniejsza polarno-morska masa powietrza.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1006 hPa i będzie powoli rosło.

W piątek w Polsce zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, na południu możliwe rozpogodzenia. Miejscami, zwłaszcza na zachodzie opady deszczu, w Bieszczadach początkowo możliwe opady marznące powodujące gołoledź. Przed południem gdzieniegdzie mgła ograniczająca widzialność do 200 m. Temperatura maksymalna od 6 st. na wschodzie i w dolinach karpackich do 11 st. na zachodzie i na wybrzeżu. Wiatr zachodni i południowo-zachodni, słaby i umiarkowany, na wybrzeżu umiarkowany i dość silny, porywisty.

W nocy z piątku na sobotę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Zanikające słabe opady deszczu lub mżawki. Miejscami w opadach mżawki lub we mgle widzialnośćograniczona do 200 m. Temperatura minimalna od 3°C na południowym wschodzie do 9 st. na północnym zachodzie, w centrum około 7 st. Wiatr zachodni i południowo-zachodni, słaby, na Pomorzu okresami umiarkowany, na wybrzeżu umiarkowany i dość silny, porywisty.

W sobotę zachmurzenie umiarkowane i duże, po południu od zachodu przechodzące w małe. Przed południem miejscami mgła lub mżawka ograniczająca widzialność do 200 m. Temperatura maksymalna od 7 st. na wschodzie do 10 st. na zachodzie i nad morzem. Wiatr południowo-zachodni, słaby, na północnym zachodzie okresami umiarkowany, a na wybrzeżu umiarkowany i dość silny, porywisty.

W Warszawie w piątek zachmurzenie duże. Okresami opady deszczu. Temperatura maksymalna 8 st. Wiatr umiarkowany, południowo-zachodni. W nocy zachmurzenie duże. Okresami opady deszczu. Temperatura minimalna 7 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni. W sobotę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Możliwe słabe opady deszczu lub mżawki. Temperatura maksymalna 9 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni.

PAP

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl