„Polska Bastionem Europy” – Marsz Niepodległości 2016

11 listopada ulicami Warszawy przejdzie Marsz Niepodległości 2016. W tym roku wydarzenie odbywa się pod hasłem „Polska Bastionem Europy”.

Marsz Niepodległości organizowany jest w Warszawie po raz szósty. Każdego roku do stolicy przyjeżdża kilkadziesiąt tysięcy osób, by w ten sposób świętować odzyskanie niepodległości.

Uczestnicy tegorocznego Marszu spotkają się w południe w kościele pw.  św. Barbary przy ul. Nowogrodzkiej, gdzie zostanie odprawiona Msza św. Następnie na 13.30 zaplanowana jest zbiórka na rondzie Romana Dmowskiego, skąd o 14.00 wyruszy marsz.

Uczestnicy przejdą Alejami Jerozolimskimi i mostem Poniatowskiego na błonia Stadionu Narodowego. Tam Marsz zostanie zakończony. W pobliżu stadionu ulokowane zostaną parkingi dla autobusów. Tak jak w ubiegłych latach, spodziewane są duże grupy osób, które specjalnie na to wydarzenie przyjadą z różnych regionów kraju.

mn_2k16_prev-724x1024 Marsz-Niepodleglosci-Trasa-2016-768x714

Transmisję z tegorocznego Marszu Niepodległości przeprowadzi Telewizja Trwam.

 

RIRM/marszniepodleglosci.pl

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl