Polscy kierowcy zwolnili

Spada liczba mandatów dla kierowców. Zdaniem policji to efekt m.in. zaostrzenia przepisów ruchu drogowego. W ubiegłym roku policjanci nałożyli na kierowców prawie 2,7 milionów mandatów. To mniej niż w roku 2021, kiedy było ich 3,05 milionów.

Nadkom. Robert Opas z Biura Ruchu Drogowego KGP wskazał, że spadła też ilość zatrzymanych kierowcom praw jazdy, w tym za tzw. „50 plus”, czyli przekroczenie prędkości o ponad 50 kilometrów na godzinę.

W roku 2022 zatrzymaliśmy prawa jazdy około 64 tysiącom kierowców, w tym w ponad 25 tysięcy to tak zwane przypadki „50 plus”, czyli przekroczenie prędkości o ponad 50 km na godzinę w obszarze zabudowanym. Jest to liczba znacznie mniejsza w przypadku tych wykroczeń w 2021 roku, ponieważ było ich 50 tysięcy – oznajmił komisarz.

Nadkom. Robert Opas zauważył, że mniejsza ilość mandatów i zatrzymanych uprawnień do prowadzenia pojazdów to efekt wprowadzonych w ub.r. ostrzejszych przepisów ruchu drogowego oraz większej świadomości kierowców.

Zgodnie z nowymi przepisami zwiększyła się liczba punktów karnych za najcięższe wykroczenia drogowe. 15 punktów można dostać na przykład za nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu na przejściu lub za jazdę po alkoholu. Kwoty mandatów wzrosły niemal dwukrotnie.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl