fot. Małgorzata Lewicka

W Polsce zachmurzenie umiarkowane

Jak informuje IMGW, Europa wschodnia, Skandynawia oraz Wyspy Brytyjskie znajdują się pod wpływem niżów z układami frontów atmosferycznych. Na pozostałym obszarze pogodę kształtują wyże. Polska przejdzie pod wpływ wyżu z centrum nad Europą zachodnia i południową, a z zachodu zacznie napływać cieplejsze powietrze.

Ciśnienie w południe w Warszawie wyniesie 1007 hPa i będzie wahać się.

W piątek zachmurzenie umiarkowane, na północy i wschodzie Polski okresami duże i tam lokalnie słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna od 14 st., 15 st. na wschodzie kraju do 21 st. miejscami na zachodzie, a na pogórzu od 13 st. do 16 st. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich.

W nocy z piątku na sobotę na południu Polski zachmurzenie małe i umiarkowane. Rano lokalnie mgły ograniczające widzialność do 500 m. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie umiarkowane i duże, miejscami przelotne opady deszczu, a w strefie nadmorskiej lokalne burze. Temperatura minimalna od 4 st. na północnym wschodzie do około 8 st. w centrum i do 10 st. na zachodzie, na wybrzeżu miejscami 13 st., a w kotlinach karpackich około 4 st,. Wiatr słaby, na północy okresami umiarkowany, zachodni. Na wybrzeżu wiatr umiarkowany, okresami dość silny i porywisty, północno-zachodni.

PAP/RIRM

drukuj