Policja zatrzymała uczestników pokojowej manifestacji

W rocznicę wybuchu II wojny światowej policja legitymowała uczestników pokojowej manifestacji w Gdańsku. Jak informuje portal wPolityce.pl, zdarzenie miało miejsce wczoraj pod konsulatem niemieckim.

Zaskoczenia całym zajściem nie ukrywa Michał Stróżyk, organizator demonstracji.

– Demonstracja była zgłoszona zgodnie z prawem 27 sierpnia w Urzędzie Miasta w Gdańsku. Wysłałem wszystkie potrzebne wnioski wraz ze zdjęciem. Byłem przekonany, że wszystko jest zgodnie z prawem, a policjanci, którzy przybyli na miejsce demonstracji stali przy stanowisku, że oni nic na ten temat nie wiedzą i demonstracja jest nielegalna. W związku z tym, po ukończonej demonstracji policja zatrzymała osoby biorące w niej udział – powiedział Michał Stróżyk.

Manifestujący przed konsulatem w Gdańsku, wyrażali swój sprzeciw wobec zakłamywania historii na temat II wojny światowej. Podobne manifestacje odbyły się także przed ambasadą Republiki Federalnej Niemiec w Warszawie oraz przed konsulatami Niemiec w Krakowie, oraz w Londynie.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl