Policja zatrzymała „Tulipana” poszukiwanego za oszustwa w całym kraju

Policjanci z Piaseczna zatrzymali 29-letniego Konrada K., który miał oszukać kobiety w całym kraju na kilkaset tysięcy złotych. Mężczyzna był poszukiwany dwoma listami gończymi. Wpadł w Gdańsku, gdzie umówił się na kolejną randkę.

Do zatrzymania 29-latka doszło w czwartek około godz. 14.00. Kryminalni z Piaseczna ustalili, że poszukiwany mężczyzna, który może być odpowiedzialny za oszukiwanie kobiet, przebywa na terenie Gdańska. Był zaskoczony, kiedy policjanci go zatrzymywali.

Jak podał kom. Jarosław Sawicki z Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie, mężczyzna jest podejrzewany o naciąganie kobiet, które poznawał za pośrednictwem portali społecznościowych oraz randkowych.

– Straty poniesione przez te kobiety mogą sięgać nawet kilkuset tysięcy złotych – powiedział Jarosław Sawicki.

Wśród ofiar „Tulipana” znalazła się m.in. mieszkanka Piaseczna, którą miał oszukać na około 300 tysięcy złotych.

Kryminalni znaleźli przy Konradzie K. około 30 tysięcy złotych w gotówce. 29-latek posiadał także kilkanaście telefonów, dokumenty tożsamości oraz prawa jazdy ze swoim zdjęciem i fałszywymi danymi.

– Często zmieniał tożsamość, oraz miejsce pobytu – oświadczył komendant.

Podejrzany jeździł BMW, które – jak ustalili policjanci – zostało wypożyczone przez mieszkankę Bratysławy.

Zatrzymany został w nocy przewieziony z Gdańska do Piaseczna. Sprawa ma charakter rozwojowy, prowadzi ją Prokuratura Rejonowa w Piasecznie.

PAP/ RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl